Aasta Mereharija, Ahto Aaslav-Kaasik!

Aasta Mereharija, Ahto Aaslav-Kaasik!

Üheksandat korda valisid Eesti merendusorganisatsioonid Aasta Mereharija, kelleks tänavu sai Ahto Aaslav-Kaasik. Palju õnne!!!

„Temast ägedamat merenduspisiku levitajat, noorte eeskuju ja innustajat on raske üldse ette kujutadagi“ räägib Katrin Mellis, Aasta Mereharija tiitli laureaat aastast 2012, kes on koos Ahtoga Noorte merelaagri juhendaja ametit pidanud juba alates 1999.aastast. Isa, Lembit Aaslav-Kaasik oli samuti Noorte mereklubi juhendaja ning väikest Ahtot polnud vägisi vaja paatide, mootorite ega mere äärde vedada, pigem ikka meelde tuletada, et laps peab ka koolitarkusi omandama, vahetevahel isegi sööma ja magama. Veemoto treeninguid alustas ta 10.aastasena ning on tulnud mitmekordseks Eesti meistriks nii noorteklassis kui täiskasvanute arvestuses, võitnud medaleid ka endise Nõukogude Liidu meistrivõistlustel. Veemotohuvilisi noori juhendab Ahto Harku järvel treenerina 2006.aastast ja sellist paadimootorit pole veel nähtud, mille sisemist ilu Ahto ei tunneks. Omaaegse Mereklubi kasvandik õppis laevamehaanikuks ning temast sai iseenesestmõistetavalt üks noorte merelise huvihariduse eestvedajaist, kelle ükski suvi ei möödu enam Laoküla Merelaagrita. Lisaks noorte tegevuste juhendamisele teeb Ahto seal ka kõike muud. Kui on midagi tarvis leiutada, projekteerida või ehitada, ei ole see tema oskuste ja lahtiste käte juures isegi eriline väljakutse, piirid paneb hoopis kasutada olev aeg ja materjali kättesaadavus. 2015.aastal pälvis Ahto ka elupäästja III klassi medali. Eelmisel aastal nimetati Merelaager Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt parimaks noortelaagriks, märkides eraldi saavutusena ära ka noorsootöö juurde jõudnud Merelaagri kasvandikud. Tõesti, üle 16.aastased noored ei saa enam Merelaagrisse muul moel minna, kui peavad kandideerima laagri juhendajaks ja läbima vastava ettevalmistuse. Aga soov sinna laagrisse minna on suur – registreerimine avatakse 1.jaanuaril ning juba esimese tunni jooksul broneeritakse enam kui pooled kohad täis. Ahto tegi laevamehaanikuna kaasa Antarktikasse seilava purjeka Admiral Bellingshauseni etapid kuni Lissabonini, millesarnasel seiklusel sooviksid kaasa lüüa kõik 21 aasta jooksul Merelaagris käinud poisid ja tüdrukud.

Mereharija tänukiri ja preemia antakse Ahtole üle täna, Kapten Uno Lauri Merekultuuri Sihtasutuse poolt 2019 aasta merendustegude tunnustamisel Viimsi Rannarahva Muuseumis toimuval pidulikul tseremoonial.

Lisainfo:

Evelin Tomson
Kapten Uno Lauri Merekultuuri Sihtasutuse
juhatuse liige
tel 56457733